Piłkarz miesiąca Warmii i Mazur

Internauci piszą

  » więcej » napisz do nas

  Najpopularniejsze

   Która drużyna na koniec rozgrywek III ligi będzie najwyżej w tabeli?
     zobacz wyniki >

   Adres redakcji

   ul. Tracka 5
   10-364 Olsztyn
   tel: (0-89) 539-76-55
   email: sport@wm.pl

   GG redakcji

   Biuro reklamy internetowej
   tel: (0-89)539-76-29,
   tel: (0-89)539-76-59
   email: reklama@wm.pl

   2009-04-02

   Tomasz Idzikowski wznowił karierę !!!

   Po siedmiu latach wrócił na matę i na dzień dobry wygrał w Kłobucku zawody Pucharu Polski. Mowa o Tomaszu Idzikowskim ze Startu Olsztyn.
   Dziesięć lat temu Tomasz Idzikowski był mistrzem świata i Europy
   Fot. Zbigniew Woźniak

   W finale kategorii powyżej 80 kg miał walczyć ze swoim bratem Dariuszem. Miał, ale nie walczył, bo brat bliźniak... oddał pojedynek walkowerem.

   — W drodze do finału Tomek wygrał w ładnym stylu trzy walki, więc uznałem, że należy mu się pierwsze miejsce — tłumaczy 30-letni Dariusz Idzikowski, który jest ośmiokrotnym mistrzem Europy w walkach. — Poza tym mamy umowę, że nie bijemy się ze sobą. Tylko raz się zdarzyło, że na zawodach walczyliśmy ze sobą — dodaje najbardziej utytułowany taekwondoka kontynentu.

   Tomasz Idzikowski, który zdobył m.in. mistrzostwo świata w walkach (1999) i dwukrotnie był mistrzem Europy (1999 i 2001), wrócił na matę po siedmiu latach. W 2002 r. olsztynianin spróbował sił w wersji WTF. Po półrocznym epizodzie z taekwondo olimpijskim, chciał wrócić do ITF, ale okazało się, że drzwi są zamknięte. Zarząd Polskiego Związku Taekwodno nałożył na zawodnika roczną karencję. Po tej decyzji Tomasz Idzikowski zakończył przygodę ze sportem i skupił się na studiach prawniczych.

   - Byłem kompletnie zaskoczony karencją, bo przechodząc do WTF zapewniano mnie, że w każdej chwili będę mógł wrócić do ITF — wspomina Tomasz Idzikowski. — Zabolała mnie decyzja władz, dlatego odpuściłem taekwondo. Skupiłem się na aplikacji sędziowskiej, a w wolnych chwilach pomagałem bratu przygotowywać się do mistrzowskich zawodów.
   Jednak czas goi rany i młodszy o 10 minut od Dariusza Tomasz postanowił wrócić do sportu. Nie ukrywa, że zrobił to głównie dla brata, któremu coraz trudniej znaleźć motywację do ciężkich treningów.

   — Darek jest już zmęczony. Od kilkunastu lat utrzymuje się na szczycie, a to wymaga dużej odporności psychicznej, zapału i motywacji. W takiej sytuacji często pojawia się myśl o zakończeniu kariery. Wróciłem, żeby na treningach i podczas zawodów wspierać brata — dodaje Tomasz Idzikowski. Młodszy z braci zapewnia, że nie zamierza nikomu nic udowadniać. — Chciałem, żeby powrót był mocnym uderzeniem, i to się udało. Dałem sygnał, że jestem przygotowany do startów na wysokim poziomie. Jeśli trenerzy wyrażą wolę i powołają mnie do kadry, będzie mi bardzo miło. Jeśli nie, to trudno — kończy Tomasz Idzikowski.

   Mieczysław Rutkiewicz

   Dodaj komentarz

   zgłoś nadużycie Kirafeeli, Utworzony: 2021-01-18 05:53:08, IP: 136.169.*.*

   Пол дня разглядывал контент инет, и вдруг к своему удивлению открыл прелестный вебсайт. Вот посмотрите: купить оправу для очков женскую . Для меня данный сайт оказал радостное впечатление. Всего наилучшего!

   zgłoś nadużycie IrinaQuogy, Utworzony: 2021-01-18 05:53:07, IP: 136.169.*.*

   Пол дня осматривал контент интернет, и к своему удивлению обнаружил хороший веб-сайт. Вот посмотрите: запись на прием к неврологу . Для нас этот вебсайт явился весьма полезным. Всех благ!

   zgłoś nadużycie Fomaoceaf, Utworzony: 2021-01-18 05:49:02, IP: 136.169.*.*

   Все утро исследовал содержание инета, неожиданно к своему удивлению обнаружил четкий ресурс. Вот смотрите: строительство ферм под ключ . Для моих близких вышеуказанный сайт произвел яркое впечатление. Всех благ!

   zgłoś nadużycie oliyaNex, Utworzony: 2021-01-16 05:45:41, IP: 77.43.*.*

   Не знаете, что приготовить на завтрак? А может, хотите порадовать свою семью вкусным ужином, но никак не определитесь с блюдом? Тогда обязательно посетите набирающий популярность канал Baranki Gnu. На нём есть огромное количество рецептов, среди которых Вы наверняка найдёте подходящие. Полный перечень можно увидеть тут https://youtube.com/c/BarankiGnu . К примеру, последние блюда - это печенье на рассоле и сборная мясная солянка. Необычно, правда? Вот именно из-за таких блюд все Ваши близкие точно будут в восторге.

   Edytor Sp. z o.o. informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
   oceń artykuł:
   ( 0 )      nie oceniany